Google Scholar: cites
Basics of lagrangian foliations
Vaisman, I.

Data: 1989
Resum: The paper is an exposition of basic known local and global results on Lagrangian foliations such as the theorems of Darboux-Lie, Weinstein, Arnold-Liouville, a global characterization of cotangent bundles, higher order Maslov classes, etc.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió publicada
Publicat a: Publicacions matemàtiques, V. 33 n. 3 (1989) p. 559-575, ISSN 2014-4350

Adreça alternativa: https://www.raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/37608
DOI: 10.5565/PUBLMAT_33389_14


17 p, 504.2 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2009-05-06, darrera modificació el 2021-08-27



   Favorit i Compartir