![]() |
|||||||||||||||
![]() |
Cerca | Lliura | Ajuda | Servei de Biblioteques | Sobre el DDD | Català English Español |
Pàgina inicial > Articles > Articles publicats > An example on the maximal function associated to a nondoubling measure |
Data: | 2005 |
Resum: | We show that there is a measure µ, defined on the hyperbolic plane and with polynomial growth, such that the centered maximal operator associated to µ does not satisfy weak type (1, 1) bounds. |
Drets: | Aquest material està protegit per drets d'autor i/o drets afins. Podeu utilitzar aquest material en funció del que permet la legislació de drets d'autor i drets afins d'aplicació al vostre cas. Per a d'altres usos heu d'obtenir permís del(s) titular(s) de drets. |
Llengua: | Anglès |
Document: | Article ; recerca ; Versió publicada |
Publicat a: | Publicacions matemàtiques, V. 49 n. 2 (2005) p. 453-458, ISSN 2014-4350 |
6 p, 101.9 KB |
El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca