Per citar aquest document:
Web of Science: 21 cites,
On the Darboux integrability of the polynomial differential systems
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Zhang, Xiang (Shanghai Jiaotong University. Department of Mathematics)

Data: 2012
Resum: This is a survey on recent results on the Darboux integrability of polynomial vector fields in Rn or Cn with n ≥ 2. We also provide an open question and some applications based on the existence of such first integrals.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Agraïments: The second author is partially supported by NNSF of China grant 10831003 and Shanghai Pujiang Programm 09PJD013.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Polynomial differential systems ; Polynomial vector fields ; Darboux integrability
Publicat a: Qualitative Theory of Dynamical Systems, Vol. 11 (2012) , p. 129-144, ISSN 1662-3592

DOI: 10.1007/s12346-011-0053-x

14 p, 764.6 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14

   Favorit i Compartir