Web of Science: 4 cites, Scopus: 4 cites, Google Scholar: cites
Centers for a class of generalized quintic polynomial differential systems
Giné, Jaume (Universitat de Lleida. Departament de Matemàtica)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia 1973- (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2014
Resum: We classify the centers of the polynomial differential systems in R2 of degree d ≥ 5 odd that in complex notation writes as z˙ = iz + (zz¯)d−5/2 (Az5 + Bz4z¯ + Cz3z¯2 + Dz2z¯3 + Ezz¯4 + Fz¯5), where A, B, C, D, E, F ∈ C and either A = Re(D) = 0, or A = Im(D) = 0, or Re(A) = D = 0, or Im(A) = D = 0.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2011-22877
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-1204
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Agraïments: FEDER-UNAB10-4E- 378. The third author is supported by Portuguese National Funds through FCT - Fundaçâo para a Ciência e a Tecnologia within the project PTDC/MAT/117106/2010 and by CAMGSD.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; submittedVersion
Matèria: Nilpotent center ; Degenerate center ; Lyapunov constants ; Bautin method
Publicat a: Applied Mathematics and Computation, Vol. 242 (2014) , p. 187-195, ISSN 0096-3003

DOI: 10.1016/j.amc.2014.05.047


Preprint
21 p, 834.7 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2019-10-29



   Favorit i Compartir