Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150691
Scopus: 3 cites, Web of Science: 3 cites,
On the analytic integrability of the cored galactic Hamiltonian
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2014
Resum: We provide a complete characterization of the analytic first integrals of the cored galactic Hamiltonian.
Nota: Número d'acord de subvenció MICINN/MTM 2008–03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Agraïments: The second author was supported by Portuguese National Funds through FCT - Fundaçâo para a Ciência e a Tecnologia within the project PTDC/MAT/117106/2010 and by CAMGSD.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Analytic first integrals ; Cored galactic Hamiltonian
Publicat a: Applied Mathematics Letters. An International Journal of Rapid Publication, Vol. 33 (2014) , p. 35-39, ISSN 0893-9659

DOI: 10.1016/j.aml.2014.03.001


Preprint
6 p, 643.0 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir