Web of Science: 2 cites, Scopus: 2 cites, Google Scholar: cites
Centers of weight-homogeneous polynomial vector fields on the plane
Giné, Jaume (Universitat de Lleida. Departament de Matemàtica)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia 1973- (Universidade de Lisboa. Departamento de Matemàtica)

Data: 2017
Resum: We characterize all centers of a planar weight-homogeneous polynomial vector fields. Moreover we classify all centers of a planar weight-homogeneous polynomial vector fields of degrees 6 and 7.
Ajuts: Agència de Gestió d'Ajuts Universitaris i de Recerca 2014/SGR-568
Agència de Gestió d'Ajuts Universitaris i de Recerca 2014/SGR-1204
European Commission 316338
European Commission 318999
Ministerio de Economía y Competitividad UNAB13-4E-1604
Ministerio de Economía y Competitividad MTM2014-53703-P
Ministerio de Economía y Competitividad MTM2013-40998-P
Nota: Agraïments: The third author is partially supported by FCT/Portugal through UID/MAT/04459/2013.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió acceptada per publicar
Matèria: Chaotic system ; Darboux integrability ; Hopf bifurcation ; Poincar\'e compactification ; Quasi--homogeneous polynomial differential systems
Publicat a: Proceedings of the American Mathematical Society, Vol. 145 Núm. 6 (2017) , p. 2539-2555, ISSN 1088-6826

DOI: 10.1090/proc/13393


Postprint
15 p, 651.1 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2017-11-28, darrera modificació el 2022-02-06



   Favorit i Compartir