Web of Science: 0 cites, Scopus: 0 cites, Google Scholar: cites
On the periodic solutions of the 5-dimensional Lorenz equation modeling coupled Rosby waves and gravity waves
de Carvalho, Tiago (Universidade Estadual Paulista (Brasil). Departamento de Matemática)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2017
Nota: Agraïments:The first author is partially supported by a FAPESP/Brazil grant number 2014/02134-7. The second author is partially supported by FEDER-UNAB-10-4E-378, and a CAPES grant number 88881.030454/2013-01 from the program CSF-PVE.
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-568
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2013-40998-P
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; acceptedVersion
Matèria: Lorenz system ; Periodic solution ; Averaging theory
Publicat a: International journal of bifurcation and chaos in applied sciences and engineering, Vol. 27 Núm. 6 (Junio 2017) , ISSN 1793-6551

DOI: 10.1142/S0218127417500900


Postprint
9 p, 590.4 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2017-12-07, darrera modificació el 2020-04-25



   Favorit i Compartir