Web of Science: 18 cites, Scopus: 18 cites, Google Scholar: cites,
A characterization of finite multipermutation solutions of the Yang-Baxter equation
Bachiller Pérez, David (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Cedó, Ferran (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Vendramin, L. (Universidad de Buenos Aires. Departamento de Matemática)

Data: 2018
Resum: We prove that a finite non-degenerate involutive set-theoretic solution (X, r) of the Yang-Baxter equation is a multipermutation solution if and only if its structure group G(X, r) admits a left ordering or equivalently it is poly-Z.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió publicada
Matèria: Yang-Baxter equation ; Set-theoretic solution ; Brace ; Ordered groups ; Poly-(infinite cyclic) group
Publicat a: Publicacions matemàtiques, Vol. 62 Núm. 2 (2018) , p. 641-649 (Articles) , ISSN 2014-4350

Adreça alternativa: https://raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/338223
DOI: 10.5565/PUBLMAT6221809


9 p, 295.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2018-06-26, darrera modificació el 2022-09-03



   Favorit i Compartir