Web of Science: 1 cites, Scopus: 2 cites, Google Scholar: cites
Stability of periodic orbits in the averaging theory : applications to Lorenz and Thomas' differential systems
Cândido, Murilo R. (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2018
Resum: We study the kind of stability of the periodic orbits provided by higher order averaging theory. We apply these results for determining the k-hyperbolicity of some periodic orbits of the Lorenz and Thoma's differential system.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2016-77278-P
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2013-40998-P
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-568
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca
Matèria: Averaging theory ; Circulant systems ; Lorenz ; Stability of periodic orbits ; Thomas
Publicat a: International journal of bifurcation and chaos in applied sciences and engineering, Vol. 28, No. 3 (2018) , art. 1830007, ISSN 1793-6551

DOI: 10.1142/S0218127418300070


Postprint
15 p, 5.1 MB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2018-11-12, darrera modificació el 2021-05-17



   Favorit i Compartir