Web of Science: 0 cites, Scopus: 0 cites, Google Scholar: cites
Limit cycles of a second-order differential equation
Chen, Ting (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2019
Resum: We provide an upper for the maximum number of limit cycles bifurcating from the periodic solutions of x=0, when we perturb this system as follows \ (1 ^m )Q(x,y) x=0, \] where >0 is a small parameter, m is an arbitrary non-negative integer, Q(x,y) is a polynomial of degree n and =(y/x). The main tool used for proving our results is the averaging theory.
Nota: Número d'acord de subvenció EC/H2020/778078
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2016-77278-P
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2017/SGR-1617
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; submittedVersion
Matèria: Averaging theory ; Limit cycle ; Mathieu-Duffing type
Publicat a: Applied mathematics letters, Vol. 88 (2019) , p. 111-117, ISSN 0893-9659

DOI: 10.1016/j.aml.2018.08.015


Preprint
7 p, 289.4 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2018-11-12, darrera modificació el 2019-02-06



   Favorit i Compartir