Scopus: 11 cites, Google Scholar: cites
Quadratic perturbations of a quadratic reversible Lotka-Volterra system
Li, Chengzhi (Peking University. School of Mathematical Sciences (China))
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2010
Resum: We prove that perturbing the two periodic annuli of the quadratic polynomial reversible Lotka-Volterra differential system ̇x = -y + x2 - y2, ẏ = x(1 + 2y), inside the class of all quadratic polynomial differential systems we can obtain the following configurations of limit cycles (0,0), (1,0), (2,0), (1,1) and (1,2).
Nota: Número d'acord de subvenció MCYT/MTM2005-06098-C02-01
Nota: Número d'acord de subvenció CIRIT/2005/SGR-00550
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; acceptedVersion
Matèria: Quadratic vector field ; Limit cycles ; Isochronous center ; Averaging theory
Publicat a: Qualitative Theory of Dynamical Systems, Vol. 9, Issue 1-2 (November 2010) , p. 235-249, ISSN 1662-3592

Podeu consultar la versió original dels autors a: https://ddd.uab.cat/record/44208
DOI: 10.1007/s12346-010-0026-5


Postprint
13 p, 273.4 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2020-07-29, darrera modificació el 2020-08-01



   Favorit i Compartir