Scopus: 0 cites, Google Scholar: cites
4-dimensional zero-Hopf bifurcation for polynomial differentials systems with cubic homogeneous nonlinearities via averaging theory
Feddaoui, Amina (University of Annaba. Department of Mathematics (Algeria))
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Makhlouf, Ammar (University of Annaba. Department of Mathematics (Algeria))

Data: 2020
Resum: The averaging theory of second order shows that for polynomial differential systems in ℝ4 with cubic homogeneous nonlinearities at least nine limit cycles can be born in a zero-Hopf bifurcation.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2016-77278-P
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2017/SGR-1617
Nota: Número d'acord de subvenció EC/H2020/777911
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; acceptedVersion
Matèria: Averaging theory ; Cubic polynomial differential systems ; Hopf bifurcation
Publicat a: International Journal of Dynamical Systems and Differential Equations, Vol. 10, Issue 4 (2020) , p. 321-328, ISSN 1752-3591

DOI: 10.1504/IJDSDE.2020.109106


Disponible a partir de: 2021-08-31
Postprint

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2020-09-28, darrera modificació el 2020-10-02



   Favorit i Compartir