Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/145360
Liouvillian first integrals for generalized Riccati polynomial differential systems
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2015
Resum: We study the existence and non-existence of Liouvillian first integrals for the generalized Riccati polynomial differential systems of the form x'=y, y'= a(x)y^2 b(x)y c(x), where a(x), b(x) and c(x) are polynomials.
Nota: Número d'acord de subvenció MICINN/MTM2008–03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Algebraic invariant curves ; Liouvillian first integrals ; Riccati polynomial differential equations
Publicat a: Advanced Nonlinear Studies, Vol. 15 (2015) , p. 951-961, ISSN 2169-0375

DOI: 10.1515/ans-2015-0411


9 p, 736.5 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir