Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150419
Web of Science: 3 cites,
Polynomial integrability of the Hamiltonian systems with homogeneous potential of degree -2
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Mahdi, Adam (University of North Carolina at Charlotte. Mathematics Department)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2011
Resum: We characterize the analytic integrability of Hamiltonian systems with Hamiltonian H = 1/ 2 2∑ i=1 p 2 i + V (q1, q2), having homogeneous potential V (q1, q2) of degree −2.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Agraïments: The third author is partially supported by FCT through CAMGDS, Lisbon.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Natural Hamiltonian systems with 2–degrees of freedom ; Homogeneous polynomial potential
Publicat a: Physics Letters. A, Vol. 375 (2011) , p. 1845-1849, ISSN 0375-9601

DOI: 10.1016/j.physleta.2011.03.042


Preprint
9 p, 309.3 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir