Scopus: 1 cites, Web of Science: 0 cites,
On Coxeter recurrences
Cima, Anna (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Gasull, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Mañosas Capellades, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2012
Resum: An interesting family of recurrences of order n ≥ 2 which are globally (n+3)-periodic was introduced by Coxeter in 1971. We prove a surprising property of this family: “all” the possible geometrical behaviors that linear real (n+ 3)-periodic recurrences can have are present inside the Coxeter recurrences.
Nota: Número d'acord de subvenció MCYT/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; submittedVersion
Matèria: Globally periodic difference equations ; Recurrences ; Coxeter difference equations ; Linearization
Publicat a: Journal of Difference Equations and Applications, Vol. 18 Núm. 9 (2012) , p. 1457-1465, ISSN 1023-6198

DOI: 10.1080/10236198.2011.564576


Preprint
9 p, 293.8 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2018-11-06



   Favorit i Compartir