Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150613
Scopus: 3 cites, Web of Science: 3 cites,
A note on Liouvillian first integrals and invariant algebraic curves
Giné, Jaume (Universitat de Lleida. Departament de Matemàtica)
Grau, Maite (Universitat de Lleida. Departament de Matemàtica)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2013
Resum: In this paper we study the existence and non-existence of finite invariant algebraic curves for complex planar polynomial differential system having a Liouvillian first integral.
Nota: Número d'acord de subvenció MICINN/MTM2011-22877
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-381
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Liouvillian integrability ; Invariant algebraic curve ; Integrating factor ; First integral
Publicat a: Applied Mathematics Letters. An International Journal of Rapid Publication, Vol. 26 (2013) , p. 285-289, ISSN 0893-9659

DOI: 10.1016/j.aml.2012.09.008


Preprint
7 p, 591.8 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir