Web of Science: 8 cites, Scopus: 8 cites, Google Scholar: cites
New 1:1:1 periodic solutions in 3-dimensional galactic-type Hamiltonian systems
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Vidal, Claudio (Universidad del Bio-Bio. Departamento de Matemática)

Data: 2014
Ajuts: Ministerio de Economía y Competitividad MTM2008-03437
Agència de Gestió d'Ajuts Universitaris i de Recerca 2009/SGR-410
European Commission 318999
European Commission 316338
Nota: Agraïments: The second author is partially supported by Fondecyt project 1130644.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió acceptada per publicar
Matèria: Averaging theory ; Galactic-type Hamiltonian ; Periodic orbit
Publicat a: Nonlinear Dynamics, Vol. 78 (2014) , p. 969-980, ISSN 1573-269X

DOI: 10.1007/s11071-014-1490-2


Postprint
11 p, 333.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2022-02-13



   Favorit i Compartir