Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150747
On the analytic integrability of the 5-dimensional Lorenz system for the gravitiy-wave activity
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Saghin, Radu (Centre de Recerca Matematica(Bellaterra))
Zhang, Xiang (Shanghai Jiaotong University. Department of Mathematics)

Data: 2014
Resum: The 5-dimensional Lorenz system for the coupled Rosby and gravity waves has exactly two independent analytic first integrals.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Agraïments: The second author has been partially supported by Marie Curie grant IEF-234559, and would like to thank the Centre de Recerca Matemàtica, Barcelona, for its hospitality. Finally, the third author is partially supported by NNSF of China grant No. 11271252, by RFDP of Higher Education of China grant No. 20110073110054.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Analytic first integral ; 5–dimensional Lorenz system
Publicat a: Proceedings of the American Mathematical Society, Vol. 142 Núm. 2 (2014) , p. 531-537, ISSN 1088-6826

DOI: 10.1090/S0002-9939-2013-11773-9


Preprint
5 p, 607.4 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir