Web of Science: 0 cites, Scopus: 0 cites, Google Scholar: cites
The cubic polynomial differential systems with two circles as algebraic limit cycles
Giné, Jaume (Universitat de Lleida. Departament de Matemàtiques)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade de Lisboa. Departamento de Matemàtica)

Data: 2018
Resum: In this paper we characterize all cubic polynomial differential systems in the plane having two circles as invariant algebraic limit cycles.
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2014-53703-P,
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2013-40998-P
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-1204
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-568
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; submittedVersion
Matèria: Cubic systems ; Global phase portraits ; Invariant algebraic curves ; Invariant ellipse ; Limit cycles
Publicat a: Advanced Nonlinear Studies, Vol. 18, issue 1 (2018) , p. 183-193, ISSN 2169-0375

DOI: 10.1515/ans-2017-6033


Preprint
17 p, 590.0 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2018-11-12, darrera modificació el 2019-02-19



   Favorit i Compartir