Web of Science: 3 cites, Scopus: 1 cites, Google Scholar: cites
Quasi-cyclic codes as cyclic codes over a family of local rings
Dougherty, Steven T. (University of Scranton. Department of Mathematics)
Fernández Córdoba, Cristina (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament d'Enginyeria de la Informació i de les Comunicacions)
Ten-Valls, Roger (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament d'Enginyeria de la Informació i de les Comunicacions)

Data: 2016
Nota: Número d'acord de subvenció MEC/TIN2013-40524-P
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-691
Drets: Aquest document està subjecte a una llicència d'ús Creative Commons. Es permet la reproducció total o parcial, la distribució, i la comunicació pública de l'obra, sempre que no sigui amb finalitats comercials, i sempre que es reconegui l'autoria de l'obra original. No es permet la creació d'obres derivades. Creative Commons
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; acceptedVersion
Matèria: Quasi-cyclic codes ; Codes over rings
Publicat a: Finite fields and their applications, Vol. 40 (July 2016) , p. 138-149, ISSN 1071-5797

DOI: 10.1016/j.ffa.2016.04.002


Post-print
13 p, 1.6 MB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Enginyeries > Combinatorics, Coding and Security Group (CCSG)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-10-24, darrera modificació el 2018-10-27



   Favorit i Compartir